logo



Sam Houston Elementary School principal’s list and honor roll

Staff Reports • Updated Mar 1, 2018 at 5:00 PM

Principal’s List

Second Grade

Levi Davenport, Cami Dockins, Danielle Flanigan, Harper Haskins, Langley Hunter, Jacob Jones, Colt McConnell, Alaila Neal, Robby Noel, Laney Stennett, Michael Stewart, Gabriel Wynne, Mason Baird, Brennan Bennett, Emma Brannock, Addison Haston, Hadley Hays, Eli Holloway, Benjamin Neal, Colbie Owens, Owen Smith, Karlie-Marie Wade, Charley Atchley, Savanna DiCicco, Alana Ford, Noah Hardin, Maddux McGill, Ava Moore, Colby Raines, Meygan Stewart, Jake Van Dyke, Yenziel Calderon, JaNessah Cason, Ashtan Dickens, Hannah Earl, Caylee Flippen, Garrett Kenney, David Mekelburg, Kayden Mofield, Brianna Smithson, Bella Stafford, Brayden Willits, Alea Banduyan, Tatum Champion, Ryker Delay, Grace Huang, Dolly Lalka-Hill, Adrian Martinez, Ryan Paris and Kenzie Randolph.

Third Grade

Brody Condit, Elijah Dixon, Raylee Harris, Brooks Harville, Damian Nieves, Randall Stanfill, Gideon Robertson, Elle Anderson, Sam Baker, Jack Walker Beasley, Blair Bond, Avery Burress, Turner Davis, Jack East, Eli Jimenez, Sarah Miller, Dylan Page, Harlie Phillips, Maddux Randolph, Rylee Rogers, Madelyn Smith, Ronan Tidwell, Landon Bucy, Maddie Jo Cox, Luke Stafford and Aedyn Thompson.

Fourth Grade

Dusty Davis, Brendan Dedman, Kaleb Featherston, Aidan Heinz, Lucy Lea, Blake Miller, Evelyn Robertson, Alexis Sligh, Eliana Symoens, Jace Waddell, Alysiana Dockins, Kemarious Eddings, Madelyne Phillips, Kailee Boykin, Caitlyn Towry, Madison Harrison, Sophie Lowe and Oivia See. 

Fifth Grade

Nevaeh Connell, Riley Davis, Ezra Gilbert, Antwan Abston, Emmanuel Aluya, Jackson Anderson, Audrey Baker, Trey Boyette, Lola Chappell, Aniyah Earl, Angel Ferguson, Adrian Gray, Maddox Hallum, Charlie Haston, Cooper Hays, Michaela Potter, Daniel Vasconcelos, Claire York, Jacob Allen, Evan Driver, Mason Hallum, Nathan Huang, Addy Lindsey, Will Thompson and Destiny Brown.

Honor Roll

Second Grade

Xylia Bailey, Sarah McBroom, Laycianna Springer, Bailey Davis, Santiago Rodriguez, Elijah Rubenstein, Jesse Sandberg, Abrye Scott, Chrisziyah Seay, Hanniah Smith, Josh White, Alexa Williams, Alyse Barber, Madison Giuliano, Kendrick Lewis, Sabastion Maxwell, Ella McCord, Shelby Thomas, Adam Bass, Khloe Lawson, Rave Santana, Aliyah Westmoreland, Carmen Whyte, Kaytlin Williams, LaDarion Aaron, Carson Birmingham, Odie Lackey, Rollan Lindsey, Charlie Parker, Yisell Quevedo-Cruz, Karissa Reagan and Brody Sartain.

Third Grade

Stephanye Barrera, Hayley Bucy-Johnson, Zaccourii Deleon, Izabel Frazier, Brayden Hodge, Levi McElvaney, Noah Murphy, Gabriel Phares, Alona Potts, Makayla Trego, Rashad Williams, Alytsy Amador-Romero, Jalacia Anter, Rylan Burton, Jakirah Cason, Caden Fakes, Jackson Gipson, Heidi Holman, Savannah Johnson, Emmy Lindsey, Amaure Manier, Jahmil Olvera, Jade White, Courtney Aluya, Icle Chambers, Mikayla Hubbard, Emily Hudlow, Bridgette Lardizabal, Deborah Shelton, Ethan Spirov, Jayden Thacker, Sandra Barrera-Garcia, Aaliyah Cross, Azarhia Eubanks, Avery Heinz, Ollie Hill, Zaiden Humes-Reese, Audrey Jones, Zykeria Kirkendoll, Ethan Pettibone, Zion Anderson, Hope Brockette, Jennifer Camerena-Rodriguez, Lily Clemons, Brooklyn Evert, Landon Ford, Eva Gilbert, Daniela Gomez-Sanchez, Zachary Griffy, Rosilyn Harrington, Ella Maggart and Xavier Neuble.

Fourth Grade

Jayden Cook, Alyssa Davenport, Mariyah Garner, Breanna Kenney, Nora Parker, Caroline Roberts, Ashton Bowen, Eli Davis, Nikolas Davis, Taveon Grayson, Alyssa Horne, Zachary Jackson, Leah Jones, Sierra Kenney, Gavin Porter, Olivia Reid, Haven Risner, Seth Banduyen, AJ Butler, Rochelle Dowell, Michael Fuentes, Luna Lopez, Harmoni Uhls, Brylee Wardlaw, Grayson Davis, Alexa Juarez, Neri Ramriez, Devin Raymer, Logan Roberts, Ana Smith, Mirosizona Stewart, Skyla Wierzbicki-Simion and Alyssa Wood.

Fifth Grade

Nicole Barrera-Garcia, Alden Cicora, Aaliyah Johnson, Amilyah Johnson, Annabelle Miller, Cameron Morgan, Cristian Ortiz, Dylan Rojas Vallejo, Jefferson Torres Lainez, Keke Crutcher, Christopher Davenport, Rolandria Dowell, Kimble Ervin, Kei’Monte Hankins-Liles, Vatavion Leftridge, Alex Maxwell, Gavin Townsend, Tryton Cook, Dusty Dies, Breana Fisher, Laquintez Neal, Andrew Pederson, Larry Shields, Zachary Speck, JT Still, Riley Adsmond, Aaron Beal, Alex Camerena, James Dyer, Abram Goshern, Tyler Norvil, Brice Potts, Dylan Raines, Ariston Scott, Savannah Wilkerson, Rachel York, Rose Ame, Michael Baird, Michael Brown, Cadence Grimes, Blake Hunt, Kennedy Hunter, Wyatt Phillips, Dylan Poole, Ian Shinn and Izzy Uhles.

Recommended for You