logo



Winfree Bryant Middle School principal’s list and honor roll

Staff Reports • Updated Jul 6, 2017 at 6:00 PM

Principal’s List

Eighth grade

Kendall L. Arnold, Daisy P. Ayala, Ryan N. Becht, Willow N. Bowen, Jamie J. Boyd, Cadence R. Clark, Mason B. Daniel, Landry N. Dixon, Catherine E. Duncan, Avery E. Harris, Sarah K. Hazen, Jonathan L. Hendrick, Kaitlynn Hibdon, Lillian Hibdon, Alexander C. Lopez, Sara E. Magana, Zachary C. Marshall, Anadelia Martinez, Taliyah A. McCathern, Brittany L. Moore, Peter H. Pearson Jr., Addison G. Porter, Thomas J. Poteet, Savannah N. Seay, Kayla D. Sisco, William F. Spruill, Karissa J. Tramel, Hemaya Wells, Aurian M. Wheaton and Laurel G. Willis.

Seventh grade

Copeland H. Bradford, Charles W. Burdine, Warren G. Denton, Chloe L. Freeman, Evan G. Gill, Maya L. Gipson, Madison N. Hodge, Abigail B. Hopper, Jackson S. Mcrae, Rehoboth T. Mesfin, Harlie M. Nehus and Alaina M. Smith.

Sixth grade

Matthew D. Aulds, Ava A. Brashear, Ellison A. Brinkman, Shelby Bryant, Princess F. Caballes, Charles M. Caldwell, Shamah Chinyanga, Andrew B. Day, Benjamin D. Estes, Katie M. Floyd, Mylah A. Fuselier, Connor V. Gannon, Kendra J. Hackett, Kilee J. Hamilton, Gavin H. Harris, Bryson Hart, Wyatt J. Jones, Abigail Keller, Edie M. Laboube, Jackson W. Lea, Gabriel L. Linnear, Joshua D. Mangrum, Nevaeh N. Martinez, Daryl K. Mitchell, Haley E. Mitchell, Kylie F. Mitchell, Jesse L. Mofield II, Elizabeth G. Orr, Landon Patterson, Emma G. Petty, Sean P. Redmond, Arista I. Rigsby, Deysy J. Roman, Adela S. Rosalez, Mia E. Scruggs, Natosha M. Seay, Savannah N. Taylor, Taylor M. Templeton, Alianna Trujillo, Alejandro Vasquez-Alvarado, Emily Wallace, Hong Wang, Karen Wang and Caroline B. Willis.

Honor Roll

Eighth grade

Walter G. Adams, Zander R. Alexis, Logan C. Apple, Dylan T. Bates, Taianna M. Birdsong, Hannah N. Breedlove, Addasyn M. Brewington, Jonah B. Brewington, Keilye Broughton, Jesse R. Brown, Natasha M. Brunner, William Burruss, Loren C. DeLarosa, Tori M. Denney, Nicole F. Duke, Diego F. Esparza, Hailey Evetts, Austin D. Felts, Chloe E. Flesch, Aaron D. Fulcher, Hannah R. Goad, Aniyah A. Grant, Caleb L. Gregory, Madison M. Hall, Jude S. Hassell, Kaiya E. Horan, Vincent J. Hurd, Vada E. Jakalski, Zaria A. Kendall, Alma I. Laboube, Claire R. Lafevor, Bella Lemieux, Sydni R. Lening, Madisyn N. Lohner, Mallory N. Lohner, Mia F. Martin, Zoiey N. Maynard, Iris B. Means, David Mendez-Ledesma, Emma C. Minter, Jorge Montes, Hannah G. Mullins, Alexia B. Northcutt, Vansh Patel, Jerod S. Patterson, Kyra P. Pedigo, Kobe L. Porter, Jhonatan D. Roman, Azucena Salazar, Brenna D. Tate, Brianna L. Tello, Jamerrin J. Turner and Ivan M. Wright.

Seventh grade

Andrew Averitt, Carissa O. Ball, Kerrigan J. Beale, Sara E. Bouton, Paris R. Bryant, Macie E. Camp, Grayson Campbell, Jayden N. Carpenter, Ashlee N. Chesnut, Kevin Damian-Gomez, Natalie L. Danko, Dayln A. Davis, Pooja J. Desai, Stephanie Diaz, Alexia M. Douglas, Mallory Edwards, Alexxis L. Ferguson, Bryce W. Fuller, Maddox G. Greathouse, Kaden S. Harrell, Tyree Harris, Clifford N. Horne, Devintes T. Jackson, Steven E. Lemaster, Madison E. Leonard, Westin Manning, Madison R. Mathes, Madison A. McAllister, Kaydence W. McGill, Elizabeth A. Miller, James S. Moore, Nathan A. Muktikar, Genesis R. Murray, Cristal R. Niniz, Jackson Painter, Evin Y. Patton, Kristiyauna A. Rager, Veronica Ramirez, Malia K. Randolph, Ladereka B. Ransaw, Joybe Rayo Nava, Hayden J. Rigsby, Kayla L. Seats, Jaden A. Shreeve, Rebecca S. Stafford, Johnifo’Sho A. Taylor, Austin D. Teague, Jonathan R. Tillotson, William C. Walker, Rachel L. Walpole, Omar S. Watkins, Bailey J. Westmoreland and Derek T. Whitmer.

Sixth grade

Oluwatoni V. Adewale, Zeanna Alexis, William H. Allison, Omar H. Andino, Ana J. Angel, Amanda Barrett, Joshua L. Bass, Sadie A. Baxter, Raven T. Bennett, Donjuan M. Birdsong Jr., Jacob C. Blankenship, Blake A. Bowen, Charles A. Brady, Brianna P. Brymer, Chloe L. Burton, Kirsten R. Canipe, Axel A. Cano, Kaylee Collins, Yasmin I. Corralejo, Aftyn D. Cox, Anthony Crowell, Calli Davis, Jacob J. Dever, Jalyrics Dillard, Kelondria M. Dillard-Shelton, Hugh Dixon, Ty Drake, Noelle B. Duke, Denni M. Dye, Tyler D. Eilering, Elayna A. Escamilla, Ethan P. Gentry, Katherine E. Gilcrest, Brooklyn Harrell, Tony R. Higgins, John W. Hodge, Aiden R. Hood, Kaelin L. Horton, Timothy M. Howell, Matilynn N. Huff, Emely Jaurez, Lauren Johnson, Xavier J. Johnson, Kaylee C. Kirby, Alfonso M. Lopez, Kevin P. Lozano, Ruby E. Luke, Isabel Luna, Laci N. Macias, Dylan S. Massey, Chelsie M. Mcintyre, Kaya C. Means, Christopher B. Metzgar, Om H. Mistry, Walter C. Mullins, Shambria D. Neal, Scott R. Neely, Isaac J. Nowak, Thalia V. Ortiz, Lucas H. Painter, Bhavi Parekh, Janvi R. Patel, William B. Penuel, Shanna L. Pickett, Angelina Russell, Jorge J. Salazar, Macy Scruggs, Summer G. Sesnan, Colton C. Settle, Evan Shipp, Yana S. Sivets, Christopher C. Stafford, Christopher D. Story, Jaden Sutton, La’Quarrius Talley, Gavin R. Tomlinson, Anthony R. Trombley, Alan J. Valadez-Gutierrez, Brandon M. Walker, Thomas I. Walsh, Ezra Watson, Makiya A. White, Abigail N. Wright, Elliotte K. Wyatt and Sammy Xaykosee.

 

Recommended for You